اخبار

تاکید معاون مطبوعاتی بر توسعه تعاملات رسانه‌ای ایران و بوسنی

تاکید معاون مطبوعاتی بر توسعه تعاملات رسانه‌ای ایران و بوسنی
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری دولتی بوسنی و هرزگوین، با اشاره به اشتراکات مهم دینی و فرهنگی دو کشور گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از توسعه تعاملات و همکاری‌های حرفه‌ای میان رسانه‌های ایران و بوسنی حمایت می‌کند.

محمد خُدادی در دیدار با المیر هورموویچ با اشاره به اینکه رسانه‌های بزرگ جهان بر اساس منافع اقتصادی یا سیاسی‌شان، گاه تصویری غیرواقعی از رویدادها یا کشورها ارائه می‌کنند، بر ضرورت همکاری میان رسانه‌های مستقل برای تبادل اخبار و ارائه تصویری واقعی به مخاطبان تاکید کرد.

وی از مدیرعامل خبرگزاری بوسنی و هرزگوین خواست که در بوسنی، روایتگر واقعیت‌هایی باشد که در سفر به ایران مشاهده کرده است.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با رویکرد بین‌المللی ایران نیز گفت: مردم ایران در ارتباط با حفظ استقلال و ثبات کشور و منافع ملیِ خود، جدی هستند و همزمان به قوانین بین‌المللی احترام می‌گذارند و از دیپلماسی حمایت می‌کنند.

خدادی در این دیدار، درباره وظایف و عملکرد معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توضیحاتی داد و گزارشی آماری از رسانه‌های فعال در ایران ارائه کرد.

مدیرعامل خبرگزاری بوسنی و هرزگوین نیز با اشاره به اینکه نخستین سفر خود به ایران را تجربه می‌کند، گفت: در همین مدت کوتاهی که اینجا بوده‌ام، تاثیر مثبتی از کشور و مردم ایران گرفتم و متوجه شدم تصویر ارائه‌شده در رسانه‌های بزرگ جهان در مورد ایران صحیح نیست.

هورموویچ گفت: معتبرترین برندهای رسانه‌ای جهان، با آنکه ادعای استقلال می‌کنند، اما در پوشش و پیگیری رویدادها و در نوع چینش واژگان، تیتر زدن و سایر تکنیک‌های روزنامه‌نگاری، کاملا جانبدارانه و متاثر از منافع سیاسی و گاه اقتصادی عمل می‌کنند.

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید